Regulamin wpłat darowizn przez stronę internetową Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego

Prowincji Chrystusa Króla i System płatności PayU

1. Właścicielem strony internetowej www.sekretariat-misyjny.pl i formularza do wpłat jest Pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla. Dane adresowe: ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255, 03-802 Warszawa.

2. Transakcję wpłaty darowizny ze strony Sekretariatu Misyjnego obsługuje firma PayU, umożliwiająca szybkie płatności internetowe.

3. Formularz wpłat ze strony przekierowuje do systemu płatności PayU.

4. Samo wypełnienie formularza na stronie nie jest równoznaczne ze złożeniem darowizny.

5. Formularz na stronie przekazuje na adres e-mail Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego wpisane informacje (dane osobowe). Informacje te są objęte ochroną danych osobowych (zgodnie z ustawą: Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883 USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych) i nieudostępniane osobom trzecim.

6. Pallotyński Sekretariat Misyjny może wykorzystać przekazane za pomocą formularza dane do wysłania informacji, podziękowania, oferty drogą elektroniczną lub
pocztową.

7. Każdemu Użytkownikowi Serwisu przysługuje prawo wglądu do treści swoich danych, ich aktualizowania, usuwania i poprawiania, a także uzyskania informacji o celu ich przetwarzania. W każdej chwili można zrezygnować lub prosić o usunięcie danych przez przesłanie prośby na adres Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego.

8. Administratorem danych w ramach usługi płatności PayU jest właściciel serwisu www.PayU.pl

9. Pallotyński Sekretariat Misyjny nie publikuje na stronie nazwisk ofiarodawców, chyba że na wyraźną prośbę ofiarodawcy.

10. W razie braku możliwości identyfikacji na jaki cel jest złożona darowizna, zostanie ona przekazana na cele misyjne Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego.

11. Każdy darczyńca ma prawo zażądać zwrotu darowizny w terminie 14 dni od jej wpłacenia. To na wypadek, kiedy pieniądze trafią do nas przez przypadek. W celu
uzyskania zwrotu prosimy o napisanie do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o umieszczenie w temacie słów: "Zwrot Darowizny".

12. Pallotyński Sekretariat Misyjny nie odpowiada za źle wykonane płatności oraz za płatności, które nie doszły.

13. Pallotyński Sekretariat Misyjny nie odpowiada za kradzież danych z formularzy PayU.

14. Wszelkie błędy transakcji internetowych należy zgłaszać do Firmy PayU lub do Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

15. Zgłaszane reklamacje są rozpatrywane w ciągu 14 dni.

16. Wszelkie pytania należy kierować do Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, a informacje kontaktowe znajdą Państwo w zakładce kontakt.

17. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia jego publikacji w Serwisie i jest dostępny w stopce na stronie głównej Serwisu.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą posługę misyjną,

możesz tego dokonać wypełniając poniższy formularz.

Za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać i otaczamy modlitwą.

 

UPRZEJMIE PROSIMY O CZYTELNE ADRESOWANIE
KIEROWANEJ DO NAS KORESPONDENCJI I PODAWANIE ADRESU ZWROTNEGO

Pallotyński Sekretariat Misyjny
ul. Skaryszewska 12
skr. poczt. 255
03-802 Warszawa
tel. 22/ 77 15 167, 77 15 66, 77 15 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

           

           NUMERY KONT BANKOWYCH

 • 80 1020 104200008102 0009 9101 – PLN - konto podstawowe
  [
  Przekaz bankowy do pobrania TUTAJ]
 • 08 1020 1042 0000 8102 0018 0034 – USD
 • 35 1020 1042 0000 8602 0018 8615 – EUR
 • PL 35 1020 1042 0000 8602 0018 8615 – IBAN SWIFT: BPKOPLPW
   
  Adopcja Serca:
 • 80 1020 1026 0000 1902 0242 0461 – PLN – Adopcja Serca
 • 35 1020 1042 0000 8602 0018 8615 – EURO – Adopcja Serca
   
 • WPŁAĆ PRZEZ  
                                                                         Księża i bracia posługujący w Sekretariacie Misyjnym

 

Pallotyński Sekretariat Misyjny oraz POMOST są agendami Zarządu Prowincjalnego Prowincji Chrystusa Króla. Ich siedziby znajdują się w Ząbkach przy ul. Wilczej 8. Pod tym samym adresem mieści się siedziba Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.
Wspólnym celem tych trzech instytucji jest troska o misjonarzy rozsianych po całym świecie i ludzi, wśród których pracują oraz zachęcanie osób świeckich do wspierania dzieła misyjnego modlitwą, ofiarą własnych cierpień oraz pomocą materialną.
Zaangażowanie w szerzenie idei misyjnej wynika z nakazu Chrystusowego, budzenia ducha misyjnego wśród wszystkich wierzących oraz stworzenia zaplecza duchowego dla misjonarzy
Sekretariat to miejsce, w którym najczęściej zatrzymują się misjonarze przybywający na urlop do kraju i przygotowujący się do pracy i wyjazdu na misje. Dzień rozpoczyna się tutaj od Mszy św. Miejscowa wspólnota gromadzi się w kaplicy na modlitwie za misje i w intencjach nadsyłanych przez Dobrodziejów oraz Współpracowników misyjnych.
W skład Sekretariatu Misyjnego wchodzi wiele działów, troszczących się o rozwój pallotyńskich misji. Jednym z nich jest sekcja, która koordynuje dzieło Pallotyńskiej Adopcji Serca. Przez pośrednictwo Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego ponad 5 tys. osieroconych dzieci afrykańskich uzyskało pomoc od adopcyjnych rodziców. Adopcja Serca tworzy więzi duchowe i niesie materialną odpowiedzialność za rozwój dziecka. Ta pomoc adopcyjna, na dzień dzisiejszy wynosi miesięcznie – 16 euro.
Pracownicy administracji zajmują się prowadzeniem korespondencji z Dobroczyńcami i Przyjaciółmi misji. Codziennie do Sekretariatu napływa bardzo dużo listów, od osób zainteresowanych pracą pallotyńskich misjonarzy, dlatego ze względów praktycznych podawany jest do korespondencji warszawski adres biura Sekretariatu przy ul. Skaryszewskiej 12.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz w dniu imienin, Wszyscy nasi Współpracownicy otrzymują życzenia z wraz z darem Mszy św. Wysyłane są także do nich podziękowania oraz listy okolicznościowe.
Kolejną jednostką Pallotyńskiego Sekretariat jest dział redakcyjny, gdzie przygotowuje się do druku kwartalnik „Posyłam Was” oraz różnorodne druki i foldery służące działalności misyjnej.
Księża naszego Sekretariatu zajmują się głoszeniem rekolekcji i misji parafialnych, przeprowadzaniem niedziel misyjnych oraz rekolekcji zamkniętych dla Współpracowników. Sekretariat jest także zaangażowany w peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego i figury Matki Bożej Fatimskiej w polskich diecezjach.
Ważnym elementem charyzmatu pallotyńskiego jest animacja misyjna pośród dzieci i młodzieży. Księża i Bracia Pallotyni, a zwłaszcza misjonarze, którzy powrócili do kraju, prowadzą katechezy misyjne w szkołach całej Polski. W dniach poświęconych w sposób szczególny dzieciom z krajów misyjnych (6 stycznia i 1 czerwca) odprawiana jest uroczysta Msza św. w jednej z Pallotyńskich parafii. Pallotyński Sekretariat Misyjny jest ponadto punktem dystrybucyjnym L'Osservatore Romano. Można tu też odwiedzić Księgarnię Misyjną dobrze zaopatrzoną w książki religijne i dewocjonalia.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Pallotyńskim Sekretariatem Misyjnym i Pomostem - Dziełem Pomocy dla Katolików na Wschodzie!

W Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho/Rwanda zostanie zainstalowany ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w całym świecie. Ołtarz nosi tytuł Światło Pojednania i Pokoju. Zaprojektowany został w gdańskiej pracowni artystycznej Drapikowski Studio.

Na Campus Misericordiae (podczas Światowych Dni Młodzieży) ołtarz po raz pierwszy służył modlitwie adoracyjnej. Ojciec Święty modlił się przed nim podczas modlitewnego czuwania z młodzieżą w Brzegach, 30 lipca 2016 r.

Peregrynacja ołtarza Światło Pojednania i Pokoju

2016 rok:

 • 30 czerwca Campus Misericordiae - Brzegi
 • 1 - 21 sierpnia Kraków (Pallotyni ul. Bulwarowa)
 • 24 - 8 września Jasna Góra - Wieczernik
 • 9 - 18 września Miechów: Bazylika Grobu Bożego
 • 20 września - 13 października Słowacja, Spisska Nova Ves: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
 • 15 - 26 października Toruń: Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II [Inauguracja ołtarza do obejrzenia TUTAJ]
 • 27 października - 8 listopada Bydgoszcz: Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników
 • 10 - 21 listopada Litwa, Wilno: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
 • 22 listopada - 4 grudnia: Sejny, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • 6 - 13 grudnia: Gdynia-Karwiny, Kościół Niepokalanego Serca Maryi
 • 14 - 19 grudnia Gdańsk Morena, Kościół Bożego Ciała
 • 26 grudnia 2016 - 8 stycznia 2017 r., Tczew, Fara pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

2017 rok:

 • 9 - 17 stycznia 2017 r., Chojnice, Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski
 • 31 stycznia – 12 lutego, Zielona Góra
 • 13 – 28 lutego, Luboń
 • 1 marca – 18 kwietnia: Ożarów Mazowiecki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
 • 19 kwietnia – 15 maja: Warszawa, katedra św. Floriana
 • 17 – 29 maja: Lublin, Parafia pw. Wieczerzy Pańskiej
 • 31 maja – 12 czerwca: Radom, Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
 • 14 – 26 czerwca: Ustrzyki Dolne, Parafia św. Józefa Robotnika
 • 11 lipca – 12 sierpnia: Czarna, Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni
 • 12 sierpnia – 4 września: Hodyszewo, Sanktuarium Matki Bożej Pojednania
 • 6 – 18 września: Limanowa, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
 • 20 września – 19 października: Ząbki, Parafia pw. Bożego Miłosierdzia - ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI OŁTARZA

Zapraszamy do współudziału w realizacji
projektu zainstalowania ołtarza w środku Afryki,
w kraju dotkniętym tragicznym ludobójstwem.

 • Każda złożona ofiara będzie wkładem w budowanie pokoju oraz włączy Was w grono Dobrodziejów misji.
 • Każdy ofiarodawca, który złoży ofiarę w wysokości 100 zł – otrzyma koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej
 • Każdy ofiarodawca, który złoży ofiarę w wysokości powyżej 500 zł – otrzyma oryginalny afrykański krzyż z ziemią z Kibeho
 • Wszyscy ofiarodawcy – otrzymają dar naszej wdzięcznej modlitwy, którą zanosimy do Boga podczas codziennej Eucharystii sprawowanej w Sekretariacie Misyjnym.

 

Dowolne ofiary można przesyłać na następujące konto bankowe z dopiskiem OŁTARZ DLA KIBEHO:

SEKRETARIAT MISYJNY STOWARZYSZENIA APOSTOLSTWA KATOLICKIEGO

 ul. Skaryszewska 12, 03-802 Warszawa

 nr konta: 79 1600 1462 1846 4273 6000 0006

 IBAN: PL79 1600 1462 1846 4273 6000 0006

 BIC: PPAB PLPK

nazwa banku: BGŻ BNP Paribas – Ząbki, ul. Piłsudskiego 176


Idea „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” polega na utworzeniu w świecie dwunastu Ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Te ośrodki adoracji powstają w miejscach szczególnie doświadczonych dramatycznymi skutkami konfliktów zbrojnych, brakiem porozumienia pomiędzy narodami i religiami. W tych częściach świata, gdzie ludzie pragnąc pokoju i pojednania poszukują jego prawdziwego źródła. Materialnym znakiem tej duchowej inicjatywy są ołtarze adoracyjne z monstrancją nawiązującą kształtem do wizerunku Matki Bożej, które powstają w pracowni gdańskiego artysty Mariusza Drapikowskiego.

Pierwsze Centrum Modlitwy o Pokój w dziele 12 Gwiazd powstało w kaplicy przy IV stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Instalacja ołtarza w Jerozolimie nastąpiła 25 marca 2009 r., natomiast 3 marca 2016 r. ołtarz adoracyjny został zainstalowany w Grocie Mlecznej, sanktuarium maryjnym w Betlejem.

Druga Gwiazda swoje miejsce znalazła w Azji Centralnej, na północy Kazachstanu, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje, gdzie 2 lipca 2014 r. rozpoczęto adorację Pana Jezusa w ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu”.

Trzecim Centrum Modlitwy o Pokój, a pierwszym na kontynencie afrykańskim stała się Bazylika Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Pracują tu misjonarze z Polski, księża i bracia pallotyni. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 22.05.2016 r., na zakończenie krajowej pielgrzymki z okazji jubileuszowego Roku Miłosierdzia, w bazylice Notre-Dame de la Paix w Yamoussoukro odsłonięty został ołtarz adoracji - "Donum Caritas et Pax" (Dar Miłości i Pokoju).

Głównym tematem ołtarza jest Całun Turyński. Ci, którzy będą kontemplować całun zanurzony w krysztale, zostaną przeniesieni w klimat męki Pana Jezusa prowadzącej ku światłu Zmartwychwstania.

Na Chrystusa wskazuje pochylona z miłością, pełna adoracji Maryja – Matka Boża i Matka Kościoła. Refleksje na temat ołtarza podaje jego autor Mariusz Drapikowski, światowej sławy bursztynnik z Gdańska.

24 czerwca 2015 r., podczas audiencji ogólnej, Ojciec Święty Franciszek poświęcił ołtarz „Donum Caritas et Pax”. Ołtarz zachwycił Papieża, z ogromną atencją mu się przyglądał.

Z radością witamy w

Pallotyńskiej Rodzinie Misyjnej!

STOWARZYSZENIE APOSTOLSTWA KATOLICKIEGO (księża i bracia Pallotyni) zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego w 1835 roku w Rzymie. Od początku w sercu Założyciela było pragnienie szerzenia wiary tam, gdzie jest jeszcze ona nieznana oraz niesienia wszelkiej pomocy krajom misyjnym. PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY troszczy się o misjonarzy pracujących w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Kolumbii, Wenezueli, Antylach i Kazachstanie oraz prowadzących reewangelizację na Ukrainie. Posługa na misjach duchowych synów św. Wincentego Pallottiego - księży i braci pallotynów, realizuje się dzięki duchowemu wsparciu oraz ofiarności Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Sekretariatu.

Pallotti wzywał do współpracy. Tego, co możemy zrobić wspólnie, razem, nigdy nie zrobi się w pojedynkę, dlatego powołał do życia Zjednoczenie Apostolstwa. Twoje serce również może bić dla misji...

Kliknij i pomóż!

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę