Światowy Dzień Misyjny wyrazem dojrzałości wiary

Drodzy Przyjaciele Misji
Głoszenie i dzielenie się Ewangelią jest wielkim darem Boga, będącym jednocześnie wyzwaniem dla wiernych. Papież Franciszek w przesłaniu na Światowy Dzień Misyjny, którego obchody w tym roku zbiegają się w  czasie z ostatnim etapem Roku Wiary, pisze – Dojrzałość i solidność wiary poznaje się po gotowości i umiejętności dzielenia się nią z innymi ludźmi.

Rok 1993 był błogosławiony dla naszej parafii Rutshuru, w okresie Wielkiego Postu rozpoczęliśmy bowiem nową ewangelizację. Po rocznym przygotowaniu biblijno-pastoralnym oraz po wielu rekolekcjach zamkniętych, grupa trzydziestu wspaniałych ewangelizatorów była gotowa do dawania świadectwa wiary swoim braciom.

 List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego
– 2 lutego 2011 r.


Siostry i Bracia w Chrystusie!
Kolejny Dzień Życia Konsekrowanego, obchodzony jak co roku w Święto Ofiarowania Pańskiego, to szczególna okazja do podziękowania Panu Bogu za dar, jakim dla całego Kościoła jest życie zakonne w jego różnych formach i wymiarach. To również zachęta do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro, którego doznaliśmy i wciąż doznajemy dzięki modlitwie i pracy osób konsekrowanych. Nie poprze-stańmy jednak na samym dziękczynieniu.

Papieska zgoda na przyspieszenie procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.

Z radością witamy w

Pallotyńskiej Rodzinie Misyjnej!

STOWARZYSZENIE APOSTOLSTWA KATOLICKIEGO (księża i bracia Pallotyni) zostało założone przez św. Wincentego Pallottiego w 1835 roku w Rzymie. Od początku w sercu Założyciela było pragnienie szerzenia wiary tam, gdzie jest jeszcze ona nieznana oraz niesienia wszelkiej pomocy krajom misyjnym. PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY troszczy się o misjonarzy pracujących w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Burkina Faso, Kolumbii, Wenezueli, Antylach i Kazachstanie oraz prowadzących reewangelizację na Ukrainie. Posługa na misjach duchowych synów św. Wincentego Pallottiego - księży i braci pallotynów, realizuje się dzięki duchowemu wsparciu oraz ofiarności Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Sekretariatu.

Pallotti wzywał do współpracy. Tego, co możemy zrobić wspólnie, razem, nigdy nie zrobi się w pojedynkę, dlatego powołał do życia Zjednoczenie Apostolstwa. Twoje serce również może bić dla misji...

Kliknij i pomóż!

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę