Cieszy nas bardzo powołanie kapłańskie pierwszego pallotyna z Burkina Faso. Księdzu neoprezbiterowi życzymy wierności i wytrwania w powołaniu. Zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencjach.


BURKINA FASO: ORDINATIONS ET PRIMITIONS PRIESTHANIQUES DE PR. VINCENTA TIENDREBEOGO SAC.
Nous saluons la vocation sacerdotale du premier Pallottin du Burkina Faso. Nous souhaitons au prêtre et au prêtre une fidélité et une persévérance dans sa vocation. Nous vous assurons de notre prière dans ses intentions.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php/blog#sigProIdafca526921

W sobotę, 4 lipca 2020 r., w katedrze w Wagadugu odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród diakonów, którzy przyjmą sakrament święceń w stopniu prezbiteratu znajduje się nasz Współbrat pallotyn, dk. Vincent Tiendrebeogo SAC.

Budowa ogrodzenia posesji pallotyńskiej w Sabtoana, gdzie powstanie nowy dom wspólnoty.

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, więc pewnie niejedna Pani będzie miała kłopot w co się spakować... A nawet, jeśli szafa już pełna toreb, to wiadomo, że jeszcze jedna – piękna, kolorowa torba nie zawadzi…  Zachęcamy do przejrzenia naszej nowej oferty w SKLEPIKU MISYJNYM W ZĄBKACH. Każda torba jest jedyna i niepowtarzalna, a co najważniejsze – dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rozwój misji pallotyńskich. Zapraszamy!

View the embedded image gallery online at:
http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php/blog#sigProIdfc144edadc

Zapraszamy na comiesięczną internetową transmisję Mszy świętej z kaplicy Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach. 

Msza święta będzie odprawiona 27 czerwca (sobota) o godz. 8.00. Będziemy modlić się w intencjach nadesłanych przez Współpracowników Misyjnych, polecanych Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej z Kibeho.

Zapraszamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy świętej, w której można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu.


Kaplica misyjna księży pallotynów w Ząbkach, jako pierwsza świątynia w Polsce, została powierzona Matce Bożej z Kibeho. Uroczystym poświęceniem kaplicy pallotyński Sekretariat Misyjny zainaugurował Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny - październik 2019 r.

Pallotyńscy misjonarze ustanawiając patronką kaplicy Matkę Bożą z Kibeho chcą podkreślić wagę misji we współczesnym świecie i znaczenie objawień maryjnych dla Kościoła powszechnego. Podczas uroczystej Mszy świętej prowincjał pallotyńskiej prowincji Chrystusa Króla, ks. dr Zenon Hanas, podkreślił, że ta kaplica, obok kościoła seminaryjnego w Ołtarzewie, jest najważniejszym miejscem dla pallotyńskich misjonarzy, gdyż z tego miejsca są oni rozsyłani po całym świecie, by głosić miłość Chrystusa. Przypomniał pytanie, jakie jedna z dziewcząt zadała Maryi podczas objawień: „Dlaczego jesteś taka piękna?”. Odpowiedź brzmiała: „Jestem piękna, bo kocham”. Jak podkreśla ks. dr Grzegorz Młodawski, sekretarz ds. misji, główny organizator uroczystości, te słowa są mottem działań pallotyńskich misjonarzy, którzy z Ząbek są rozsyłani do najbardziej potrzebujących w Afryce, Ameryce Południowej i Azji.

Pallotyni są związani z Kibeho od 2003 roku, odkąd w miejscu objawień powstało sanktuarium. Dwa lata wcześniej, w 2001 r., orędzie z Kibeho zostało zaakceptowane przez Watykan. To pierwsze i jedyne objawienia maryjne na Czarnym Ladzie, oficjalnie uznane przez Kościół. W sumie trwały 8 lat, od 1981 do 1989 roku. W ubogiej miejscowości leżącej wśród wzgórz Rwandy Maryja objawiła się trzem uczennicom, Nathalie, Alphonsinie i Marie Claire, przedstawiła się jako Nyina wa Jambo – Matka Słowa. Zachęcała Rwandyjczyków do słuchania słowa Bożego, do odpowiedzialności za słowo i ostrzegała przed tragedią, jaka 10 lat później dotknęła Rwandę w postaci ludobójczych walk. Pod pieczą pallotyńskich misjonarzy sanktuarium Matki Bożej w Kibeho staje się coraz bardziej popularnym miejscem pielgrzymek wiernych z całego świata. Organizowane są także pielgrzymki z Polski. Kaplica w Ząbkach ma przypominać o tym, że katolicy z różnych zakątków świata są jednym Kościołem, i że wszyscy jesteśmy za siebie nawzajem odpowiedzialni. Poświęcenie Kaplicy Matki Bożej z Kibeho odbyło się w ramach trzydniowego zjazdu rodzin misjonarzy, organizowanego przez pallotyński Sekretariat Misyjny Prowincji Chrystusa Króla.

mm / Ząbki

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę