W październiku 2019 roku będzie miał miejsce Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny z okazji setnej rocznicy opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Serdecznie zapraszam na spotkanie Pielgrzymów z grup misyjnych z pieszych pielgrzymek do Wilna i do Częstochowy.

Nasze spotkanie odbędzie się w dn. 27-28.10.2018 r. w gościnnym Domu Rekolekcyjnym pallotynów W OTWOCKU, PRZY UL. STEFANA ŻEROMSKIEGO 6.

Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego, zakończenie niedzielnym obiadem. Koszt pobytu 80 zł.

W środę, 5 września po raz drugi w Kościele katolickim świętowaliśmy Dzień Adopcji Serca. W tym roku Sekretariat Misyjny Jeevodaya, inspirowany działalnością Ruchu Maitri, zaprosił do wspólnej modlitwy organizacje związane z akcją Adopcji na odległość. W spotkaniu wzięli udział rodzice adopcyjni dzieci z Jeevodaya, przedstawiciele Pallotyńskiej Adopcji Serca (p. Agata Kochanowska, ks. Roman Rusinek), ks. Zbigniew Pawłowski – długoletni misjonarz i kustosz sanktuarium Matki Bożej w Kibeho/Rwanda, p. Dżesika Haręzga i Iwona Kreczmańska z Fundacji Dzieci Afryki, przedstawiciele Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri z Warszawy oraz Adam Gardynik, prezes Fundacji im. Stefana Szolc-Rogozińskiego Serce dla Afryki.

Długo oczekiwane wybory prezydenckie w DR Konga odbędą się 23 grudnia 2018 r.

Okupione ludzką krwią, wewnętrznymi konfliktami i rozkładem państwa rządy 46 letniego Kongijczyka mogą się skończyć. Mogą, ale nie muszą i niekoniecznie oznaczać będą nowy etap w historii tego ogromnego obszarowo kraju, obfitującego w unikatowe bogactwa naturalne, ale jednocześnie jednego z najuboższych, najbardziej wyniszczonych przez wojny i konflikty narodu Afryki.

W środę 5 września przedstawiciele Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego: ks. Roman Rusinek SAC, ks.Zbigniew Pawłowski SAC i Agata Kochanowska, uczestniczyli w drugim ogólnopolskim Dniu Adopcji Serca.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę