Modlitwa w pallotyńskich parafiach w intencji misji i powołań

 

Rok Życia Konsekrowanego, przeżywany w 2015 r. w Kościele z woli Ojca Świętego Franciszka oraz Krajowy Kongres Misyjny zorganizowany w Polsce pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału – to okazje do szczególnego dziękczynienia Bogu za misjonarzy. W odniesieniu do tych wydarzeń w pallotyńskich parafiach w Polsce odbywają się w 2015/2016 r. Niedziele Misyjne, przeprowadzane przez ks. dra Grzegorza Młodawskiego SAC, Dyrektora ds. Misji i Pomostu. Owocem ich jest modlitwa w intencji misji i powołań kapłańskich i zakonnych, która jest zanoszona do Boga w odwiedzonych parafiach. Prezentujemy wykaz parafii oraz datę modlitwy zapraszając Wiernych do włączenia się w modlitwę parafialną.

ZĄBKI – SEKRETARIAT DS. MISJI I POMOSTU – w każdy piątek podczas półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w codziennej Mszy św. dla pracowników Sekretariatu przed rozpoczęciem pracy. W czasie tej Mszy św. pracownicy modlą się w intencjach misyjnych oraz nadesłanych przez dobrodziejów misji.

♥ SANDOMIERZ – PARAFIA PW. CHRYSTUSA KRÓLA JEDYNEGO ZBAWICIELA ŚWIATA – w każdy poniedziałek podczas nabożeństwa różańcowego.

RADOM – PARAFIA PW. ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa.

CZARNA – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ WYCHOWAWCZYNI – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa.

KIELCE/KARCZÓWKA – KOŚCIÓŁ REKTORALNY PW. ŚW. KAROLA BOROMEUSZA – w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego sprawowanego po Mszy św. o godz. 8.00.

OTWOCK/UL. ŻEROMSKIEGO 6 – PARAFIA PW. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – w każdy piątek podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 17.30 oraz na odprawianej następnie Mszy świętej.

MAZOWSZANY – PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas zmiany tajemnic różańcowych.

KRAKÓW – PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ POCIESZENIA – w trzecią środę każdego miesiąca podczas Mszy świętej wieczornej.

OŁTARZEW – PARAFIA PW. KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW – w pierwszą środę każdego miesiąca podczas nabożeństwa fatimskiego.

WRZOSÓW – KAPLICA PUBLICZNA PW. NAJŚWIĘTSZEJ BOŻEJ RODZICIELKI MATKI KOŚCIOŁA – w pierwszą sobotę każdego miesiąca podczas nabożeństwa za misje.

SZYMONKA – PARAFIA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą o godz. 8.30 oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Mszą świętą.

JAROSZOWICE – PARAFIA PW. ŚW. IZYDORA – w każdy drugi piątek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 15.00.

BÓBRKA – PARAFIA PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornego nabożeństwa.

BIAŁA NIŻNA – PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas półgodzinnej adoracji przed Mszą świętą i podczas Mszy świętej.

OSTROŁĘKA – WOJCIECHOWICE – PARAFIA PW. ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA – w każdy czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00-18.00.

ZAKOPANE – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA KRZEPTÓWKACH - w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

HODYSZEWO – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POJEDNANIA – w każdy drugi czwartek miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

WARSZAWA – PARAFIA PW. ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas różańca o godz. 17.30.

RYN – PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – w każdy czwartek o godz. 17.30 podczas nabożeństwa w intencji powołań kapłańskich i misyjnych.

LUBLIN – PARAFIA PW. WIECZERZY PAŃSKIEJ – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

SIERPC – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SIERPECKIEJ, PANI NIEZAWODNEJ NADZIEI – w każdą środę o godz. 18.00 podczas Mszy świętej i nabożeństwa do Matki Bożej Sierpeckiej.

OŻARÓW MAZOWIECKI – SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ – w każdy pierwszy piątek miesiąca podczas Wieczoru Miłosierdzia o godz. 20.00.

KUTNO – PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH – w każdą pierwszą sobotę miesiąca podczas różańca o godz. 17.30.

KIELCE – PARAFIA PW. ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO – w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa powołaniowego o godz. 17.30.

OTWOCK – PARAFIA PW. ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP – w każdą środę podczas nowenny do św. Józefa o godz. 17.30.

CELINY – PARAFIA PW. ŚW. JÓZEFA – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.


Współpraca partnerska z placówkami misyjnymi

 

L.P.

POLSKA PARAFIA

PLACÓWKA MISYJNA

OBJĘTA PATRONATEM

MODLITWA

  1.  

Biała Niżna
Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

 

 

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Yopougon

 

w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas półgodzinnej adoracji przed Mszą świętą 
i podczas Mszy świętej

ks. Adam Pacuła

ks. Zenon Bazan

ks. Kouakou Kouadio Geoffroy

2.  

Bóbrka

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

UKRAINA

Kamienny Bród

 

w każdy pierwszy czwartek miesiąca 
podczas wieczornego nabożeństwa

 

ks. Witalij Siłko

3. 

Celiny

Parafia pw. 
św. Józefa

BARBADOS

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca 
w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu

 

ks. Andrzej Nyga

ks. Grzegorz Marczuk

ks. Andrzej Rosiak

4. 

 

Czarna

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni

 

 

 

 

UKRAINA

Odessa – par. M.B. Fatimskiej

w każdy pierwszy czwartek miesiąca 
podczas wieczornego nabożeństwa

ks. Wiktor Cyran

5. 

Hodyszewo

Sanktuarium Matki Bożej Pojednania

 

 

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Yamoussoukro

 

w każdy drugi czwartek miesiąca 
podczas adoracji Najświętszego Sakramentu

ks. Franck Sylvestre Allatin Yapo

dk. Cezary Czerwiński

ks. Dariusz Sala

ks. Arsène Aymard Tano

6.  

Jaroszowice

Parafia pw. 
św. Izydora

 

WENEZUELA

Caracas

w każdy drugi piątek miesiąca 
podczas nabożeństwa o godz. 15.00.

 

ks. Zdzisław Łodygo

7. 

Kielce/Fosforytowa

Parafia pw. św. Wincentego Pallottiego

 

KOLUMBIA

Bogotá

par. pw. Opatrzności Bożej (Divina Providencia)

 

 

w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa powołaniowego 
o godz. 17.30

 

 

 

 

ks. Grzegorz Majewski

8. 

Kielce/Karczówka

kościół rektoralny 
pw. św. Karola Boromeusza

 

 

KOLUMBIA

Bogotá

par. pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (La Ascensición 
del Señor)

 

w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego sprawowanego                     po Mszy św. 
o godz. 8.00.

ks. Adam Gąsior

9.

Konstancin Jeziorna

Centrum Animacji Misyjnej

 

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Abobo

 

 

ks. Gerard Kamegeri

ks. Antoine Munyaneza

br. Zbigniew Kłos

Klerycy

10. 

Kraków

Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia

 

UKRAINA

Żytomierz

w trzecią środę każdego miesiąca 
podczas Mszy świętej wieczornej

ks. Jarosław Olszewski

ks. Leonid Jaroszyński

ks. Paweł Jurkowski

ks. Bogdan Kusznir

ks. Wiktor Matuszewski

11. 

Kutno

Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

 

UKRAINA

Sarny

 

w każdą pierwszą sobotę miesiąca 
podczas różańca 
o godz. 17.30

 

 

ks. Władysław Łukasiewicz

ks. Andrzej Walczuk

12. 

Lublin

Parafia pw. Wieczerzy Pańskiej

 

 

UKRAINA

Biłohirja

 

w każdy pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego 
o godz. 17.30

ks. Paweł Goraj

ks. Walentyn Matuszewski

13. 

 

Mazowszany

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej

 

 

UKRAINA

Rokitno

 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas zmiany tajemnic różańcowych

ks. Adam Bogusz

14. 

Ołtarzew

Parafia pw. Królowej Apostołów

 

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Abobo

w pierwszą środę każdego miesiąca 
podczas nabożeństwa fatimskiego

ks. Gerard Kamegeri

ks. Antoine Munyaneza

br. Zbigniew Kłos

Klerycy

15. 

Ostrołęka – Wojciechowice

Parafia pw. Św. Wojciecha, Biskupa 
i Męczennika

 

 

KOLUMBIA

Bogotá

PAR. pw. Maryi Królowej 
(María Reina)

 

w każdy czwartek 
podczas adoracji Najświętszego Sakramentu 
w godz. 17.00 -18.00

ks. Adam Kraszewski

16. 

Otwock

Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego

 

WENEZUELA

Guarenas

w każdy piątek 
podczas wieczornego nabożeństwa 
o godz. 17.30 
oraz na odprawianej następnie Mszy świętej

 

 

ks. Grzegorz Rawiak

ks. Andrzej Tekieli

17.

Otwock

Parafia pw. 
św. Józefa Oblubieńca NMP

 

UKRAINA

Kijów

w każdą środę podczas nowenny 
do św. Józefa 
o godz. 17.30

ks. Anatolij Siciński

18. 

Ożarów Mazowiecki

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

 

WENEZUELA

Upata

w każdy pierwszy piątek miesiąca podczas Wieczoru Miłosierdzia 
o godz. 20.00

ks. Zdzisław Płachta

ks. Dawid Dziedzic

ks. Tadeusz Popiołek

19. 

Radom

Parafia pw. 
św. Józefa Oblubieńca NMP

 

KOLUMBIA

Bello

w każdy pierwszy czwartek miesiąca 
podczas wieczornego nabożeństwa

ks. Andrzej Zieliński

ks. Dominik Kaczmarek

20. 

Ryn

Parafia 
pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

 

KOLUMBIA

Medellín

w każdy czwartek 
o godz. 17.30 
podczas nabożeństwa w intencji powołań kapłańskich
i misyjnych

ks. Roman Nakoneczny

ks. Mariusz Mąka

ks. Jan Robert Adamowicz

ks. Diego Andrés Gutierrez

21.  

Sandomierz

Parafia pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata

UKRAINA

Lwów

w każdy poniedziałek podczas nabożeństwa różańcowego

ks. Piotr Worwa

ks. Eugeniusz Cymbaluk

22. 

Sierpc

Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej, Pani Niezawodnej Nadziei

 

UKRAINA

Odessa – par. św. Klemensa

w każdą środę 
o godz. 18.00 podczas 
Mszy świętej 
i nabożeństwa
do Matki Bożej Sierpeckiej

ks. Stanisław Kantor

ks. Jurij Siciński

23. 

Szymonka

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

KOLUMBIA

Medellín

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca 
podczas adoracji Najświętszego Sakramentu                          przed Mszą świętą
 o godz. 8.30 oraz 
w każdy pierwszy piątek miesiąca podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia 
przed Mszą świętą

ks. Roman Nakoneczny

ks. Mariusz Mąka

ks. Jan Robert Adamowicz

ks. Diego Andrés Gutierrez

24.

Wadowice

Kaplica publiczna 
pw. Królowej Apostołów

WENEZUELA

Caracas

 

ks. Zdzisław Łodygo

25. 

Warszawa

Parafia pw. 
św. Wincentego Pallottiego

 

n o w e     m i s je

BURKINA FASO

Wagadugu

w każdy pierwszy czwartek miesiąca 
podczas różańca 
o godz. 17.30

ks. Stanisław Filipek

………………………

26. 

Wrzosów

kaplica publiczna 
pw. Najświętszej Bożej Rodzicielki Matki Kościoła

 

 

UKRAINA

Odessa – par. M.B. Fatimskiej

 

w pierwszą sobotę każdego miesiąca podczas nabożeństwa za misje

ks. Wiktor Cyran

27. 

Zakopane

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej 
na Krzeptówkach

 

 

UKRAINA

Dowbysz

 

w każdy pierwszy czwartek miesiąca

ks. Waldemar Pawelec

ks. Stanisław Firut

ks. Walery Dubyna

ks. Witalij Wezdeckij

28. 

Ząbki

Sekretariat Misyjny 
i Pomost

RWANDA

DEMOKR. REPUB. KONGA

codziennie podczas Mszy świętej
dla pracowników 
oraz w każdy piątek podczas półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu

 

ks. Zbigniew Pawłowski

ks. Andrzej Jakacki

ks. Jerzy Kotwa

ks. Jerzy Kożuch

ks. Zdzisław Prusaczyk

ks. Krzysztof Miner

ks. Władysław Gajur

br. Zdzisław Olejko

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę