SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE

W dniach 28-29 września 2019 r. serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie, ul. Kordeckiego 49. Spotkanie poprowadzi ks. Andrzej Dębski SAC.  Rozpoczęcie w sobotę Mszą św. o godz. 14.00, a zakończenie obiadem w niedzielę. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia, tel. +48 22 77 15 119.


 

WYRUSZ Z NAMI DO MARYI

Zapraszamy na pielgrzymki do Gietrzwałdu, Wilna i na Jasną Górę Podczas pielgrzymek pątnicy grup misyjnych modlą się w intencji ewangelizacji świata oraz o nowe powołania misyjne. Codziennie odprawiana jest Msza św., podczas której polecamy Bogu intencje Współpracowników nadesłane wcześniej do naszego Sekretariatu.

 

 

1-3 maja 2019

VIII Majowa Piesza Pielgrzymka

Różańcowa z Matką Słowa

 

Przewodnik:

ks. Roman Rusinek SAC

 

 

ŻYJEMY OWOCAMI PIELGRZYMKI
VIII Piesza Majowa Pielgrzymka Różańcowa z Matką Słowa do Gietrzwałdu, która odbyła się w dn. 1-3 maja, przynosi owoce w życiu każdego pielgrzyma. W tegorocznej pielgrzymce nieśliśmy figurę Matki Bożej Słowa z Kibeho z Rwandy. Figurę otrzymał nasz przewodnik wieloletni misjonarz z Rwandy ks. Roman SAC (Pallotyn). Ksiądz Roman nie rozstaje się z Matką Bożą Słowa. Wśród pielgrzymów były również relikwie św. Jana Pawła II oraz św. Wincentego Pallottiego. Zapraszamy za rok!

Leontyna D.

 


 

15-24/26 lipca 2019

29 Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza

Suwałki—Wilno

Grupa Zielona

 

Przewodnik:

ks. Andrzej Dębski SAC

 

W pielgrzymce wileńskiej jest siedem grup, w tym dwie prowadzone przez księży pallotynów. Grupa Misyjna ma kolor zielony, tak jak cała Afryka. Charakter tej grupy to aspekt religijny i patriotyczny. Wynika to z faktu, że pielgrzymujemy z obecnych terenów Ojczyzny na tereny, które kiedyś należały do niej. Doświadczamy wielkiej życzliwości od rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej. Ci, którzy pielgrzymują do Matki Bożej w Ostrej Bramie pochodzą z terenów całej naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce i doświadczeniu niezapomnianych wrażeń.

 


 

6-14 sierpnia 2019

308 Warszawska

Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Grupa Czerwono-Żółto-Zielona

Przewodnicy:

ks. Andrzej Dębski SAC

ks. Włodzimierz Osica SAC

ks. Andrzej Mucha SAC 

 

Grupa Misyjna jest częścią integralną pielgrzymki warszawskiej. W niej chodzą ci, którzy nie tylko modlą się we własnych intencjach, ale również ogarniają swoim sercem sprawy całego Kościoła. Jako jedyna grupa w całej pielgrzymce warszawskich 17-tek ma swoją kuchnię polową. Ułatwia to na bazie noclegowej skorzystanie z ciepłej wody i spożyciu gorącego posiłku. W tej grupie od wielu lat pielgrzymują osoby z terenów podwarszawskich, ale zachęcamy wszystkich pragnących pomyśleć o sprawach dotyczących naszej wiary i zapoznaniu się z aktualnymi wydarzeniami ze świata misyjnego.

Od tego roku przewodnikami Grupy Misyjnej są ks. Andrzej Dębski SAC, ks. Włodzimierz Osica SAC i ks. Andrzej Mucha SAC.

 


 

PIELGRZYMUJ POZOSTAJĄC W DOMU

Nie każdy z nas może podjąć trud pielgrzymowania. Duchowe pielgrzymowanie to inicjatywa dla tych, którzy z różnych względów, np. zdrowotnych, podeszłego, wielu obowiązków, nie mogą uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce, a pragną w sposób duchowy łączyć się z pielgrzymami na trasie. Duchowy pielgrzym każdego dnia otaczany jest modlitwą.

Pozostając w swych domach, duchowi pielgrzymi realizują w miarę swoich możliwości program pielgrzymki:

- modlitwy poranne, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;

- udział we Mszy św. (lub komunia duchowa);

- Koronka do Siedmiu Boleści;

- 12.00, Anioł Pański;

- różaniec;

- 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego lub Droga Krzyżowa;

- w piątki: lektura duchowa;

- 21.00 Apel Jasnogórski w łączności z Radiem Maryja.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę