Zapraszamy na rekolekcje misyjne organizowane w Częstochowie i Laskowicach Pomorskich.

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel.: 22 771 51 19

 

CZĘSTOCHOWA, 19-22 kwietnia 2018 r.

Dom Rekolekcyjny Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, ul. Kapucyńska 18

Prowadzący ks. Jerzy Gugała SAC. Koszt pobytu 180 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 kwietnia 2018 r.

 

LASKOWICE POMORSKIE, 6-9 września 2018 r.

Dom Rekolekcyjny Księży Werbistów, ul. Długa 44

Prowadzący ks. Andrzej Dębski SAC. Koszt pobytu 200 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2018 r.

Rekolekcje misyjne w Częstochowie i Laskowicach Pomorskich rozpoczynają się w czwartek o godz. 18.00 – kolacją, a kończą obiadem w niedzielę.

 

CZUWANIE MISYJNE

 

JASNA GÓRA, 21/22 kwietnia 2018 r.

Rozpoczęcie 21 kwietnia Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zakończenie ok. godz. 4.30.

Zachęcamy do włączenia się w program dodatkowy. Ważniejsze punkty:

 

SOBOTA, 21 kwietnia

13.30 - spotkanie na Jasnej Górze przy Jasnogórskim Centrum Informacji

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta w Dolinie Miłosierdzia, ul. Kordeckiego 49

20.00 - Akatyst w kaplicy Cudownego Obrazu

 

Dla chętnych istnieje możliwość dojazdu autokarem. Wyjazd o godz. 8.00, spod Katedry Praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła, ul. Floriańska 3, Warszawa. Powrót do Warszawy po zakończeniu czuwania. Zgłoszenia na przejazd autokarem przyjmujemy do 18 kwietnia, koszt przejazdu - 60 zł. 

Dodatkowe informacje pod nr tel.: 22 771 51 19

 

POREKOLEKCYJNA REFLEKSJA

 

Jest mi bardzo miło, że mogę podzielić się kilkoma zdaniami refleksji po spotkaniu. Jest to stała pozycja zaznaczona w kalendarzu moich aktywności. Trzeci tydzień kwietnia, od czwartku do niedzieli, każdego roku. Spokojny czas wypełniony modlitwą i wyjaśnianiem zasad naszej katolickiej wiary. Od kilku lat rekolekcjonistą dla naszej grupy jest ks. Jerzy Gugała, kapłan, który bez ogródek sprawy życia duchowego tłumaczy jasnym, barwnym językiem, na przykładach z wieloletniej posługi kapłańskiej. Okazuje się, że chociaż jesteśmy w Kościele od dziesiątków lat, mnożą się pytania, na które otrzymujemy jasne, chociaż twarde odpowiedzi. Wzrasta świadomość. Wzrasta potrzeba spowiedzi i chęć poprawy życia tam, gdzie można coś zmienić na lepsze. Zażyłość wśród uczestników można podsumować jednym słowem - przyjaciele. Nie ma barier w zadawanych pytaniach. Na ostatnich rekolekcjach poruszone były między innymi następujące tematy:

- jak rozumieć wskazówki podane s. Faustynie przez Pana Jezusa?;

- dotyczące Godziny Miłosierdzia, Niedzieli Miłosierdzia i praktyk pierwszych sobót miesiąca.

- "modne" życie par pod jednym dachem bez ślubu - grzech cudzy.

- pokropek - co to takiego?;

- wizje czyśćca - przykłady z życia;

- Matka Boża Różańcowa - skąd ta nazwa, co się działo na przestrzeni wieków, co dotyczy właśnie takiej nazwy Matki Bożej?

- dlaczego Jezus przyszedł na świat?;

- życie św. Józefa.

Odpowiedzi nie są banalne ani proste, a ks. Jerzy wyjaśnił wszystko w jasny i przystępny sposób. Było więcej tematów, których nie sposób wszystkich wymienić.

Mieszkaliśmy w nieskazitelnie czystych pokojach z łazienkami, jadaliśmy trzy razy dziennie smaczne posiłki przygotowane przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

Był czas na osobistą i wspólnotową modlitwę.

Czuwanie nocne sobotnio-niedzielne na Jasnej Górze u stóp obrazu było spotkaniem nie tylko z Bożą Matką, lecz również z pallotyńskimi misjonarzami, którzy w tym dniu mają swoje czuwanie.

Spotkania te przybliżają sprawy misji, budzą świadomość i chęć osobistej pomocy misjom. Wzruszyłam się, kiedy zobaczyłam pięćdziesięciu młodych wolontariuszy, którzy święcili swoje krzyże misyjne i otrzymali zadanie posługi na Syberii. Widziałam ich rozmodlone, łzami nadbiegłe oczy, którymi wpatrywali się w oblicze Czarnej Madonny. Twarze zawierzenia.

Niedziela, godz 13 - po obiedzie czas na pożegnania, uściski, wymianę numerów telefonu. Jeszcze na chwilę przed obraz Matki, na ostatnie prośby i podziękowania.

Jak Pan Bóg pozwoli, spotkamy się za rok.

Zapraszamy wszystkich, którzy czytają tę moją wiadomość. Modlitwy i wyciszenia nigdy nie jest za dużo w tym naszym zabieganym świecie. Weź swój czas w swoje ręce; zaplanuj; kiedy przyjdzie czas, zgłoś chęć uczestniczenia w rekolekcjach; przyjedź, a jestem przekonana, że zechcesz powracać.

Kończąc, serdecznie wszystkich pozdrawiam.  

   Szczęść Boże, 

Maria Pałetko 

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę