Aktualności

Z Sekretariatu Misyjnego

Warszawa: Spotkanie Rodzin Adopcji Serca

Drodzy Rodzice zaangażowani w Pallotyńską Adopcję Serca, zapraszamy na doroczne spotkanie w Tygodniu Misyjnym
26 października 2017 r.,
(czwartek) o godz. 18.00 w kościele Księży Pallotynów, przy ul. Skaryszewskiej 12.
Rozpoczęcie wspólną Eucharystią, po której będzie czas na spotkanie z misjonarzem oraz możliwość zakupu pamiątek misyjnych.

 

Ząbki – zakończenie peregrynacji ołtarza adoracji

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w prezbiterium znajduje się jeszcze Ołtarz Adoracyjny „Światło Pojednania i Pokoju”. Peregrynację tego ołtarza zakończymy w czwartek 19 października. Ołtarz zostanie wówczas przewieziony do jego miejsca przeznaczenia – Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie w Afryce. W czwartek 19 października kończąc czas peregrynacji zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 18.30 bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej na spotkanie z ks. Romanem Rusinkiem, Pallotynem, który więcej nam powie o Objawieniach w Kibeho.

Więcej…

 

Kolumbia: Pożar w pallotyńskim kościele

Ks. Adam Kraszewski SAC, proboszcz parafii pw. Marii Królowej w Bogocie (Kolumbia) poinformował 19 września nad ranem o przykrym incydencie podpalenia świątyni. „Dzisiejsza noc nie przejdzie do historii jak inne noce. O godzinie trzeciej nad ranem wybuchł pożar w naszej świątyni. Dzięki Bogu i wydatnej pomocy strażaków, którzy pojawili się w zawrotnym tempie, udało się opanować pożar. Zniszczeniu uległy  figury Matki Bożej Fatimskiej i pastuszków.

Więcej…

 

Podziękowanie dla wspólnoty wykonującej różańce misyjne dla Rwandy

Sz. P.
Wspólnota Apostolska
wykonująca różańce i koronki do Matki Bożej Bolesnej

Każdego dnia macie Mnie przyzywać, odmawiając święty różaniec, razem z innymi.
z objawień Matki Słowa w Kibeho

To życzenie Matki Słowa powinno zapaść głęboko w serce każdego dziecka Bożego, życzeniem Matki Słowa było również, by ludzie odmawiali różaniec (koronkę) do siedmiu boleści.

Więcej…

 

Uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniach 12 sierpnia – 4 września 2017 r. przy ołtarzu adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” przeznaczonym dla Kibeho w Rwandzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała u stóp Matki Bożej Pojednania.

Więcej…

 

Modlitwa w pallotyńskich parafiach w intencji misji i powołań

Rok Życia Konsekrowanego, który przeżywaliśmy w Kościele z woli Ojca Świętego Franciszka oraz Krajowy Kongres Misyjny, który odbył się w 2015 r. pod hasłem Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału – to okazje do szczególnego dziękczynienia Bogu za misjonarzy. W odniesieniu do tych wydarzeń w pallotyńskich parafiach w Polsce odbyły się w latach 2015/2016 Niedziele Misyjne, przeprowadzane przez ks. dra Grzegorza Młodawskiego SAC, Dyrektora ds. Misji i Pomostu.

Więcej…

 

Dane teleadresowe

FORMULARZ KONTAKTOWY

PALLOTYŃSKI SEKRETARIAT MISYJNY PROWINCJI CHRYSTUSA KRÓLA [mapka]
ul. Skaryszewska 12, skr. poczt. 255
03-802 Warszawa

https://www.facebook.com/sekretariat.misyjny

 

80 1020 1042 0000 8102 0009 9101 – PLN
konto podstawowe

[Przekaz bankowy do pobrania TUTAJ]

Więcej…