Współpracownicy SM

Żeby poznali Go ludzie na różnych kontynentach

Drodzy Przyjaciele Misji,
wiara, która nadaje sens życiu, jest darem. Otrzymaliśmy ją nie tylko po to, aby samemu z niej czerpać łaski. Trzeba się nią dzielić z ludźmi pogrążonymi w mroku niewiedzy, neopogaństwa i ateizmu. Wciąż jeszcze wiele ludzi na świecie nie słyszało o Chrystusie. Naszym wspólnym zadaniem jest zrobić wszystko - poprzez świadectwo, głoszenie i pomoc misjonarzom - by poznali Go ludzie na różnych kontynentach.

Więcej…

 

Msze św. Fatimskie w 100. rocznicę objawień w Fatimie (1917-2017)

Módlcie, módlcie się wiele,
czyńcie ofiary za grzeszników,
bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie,
bo nie mają nikogo,
kto by się za nie ofiarował i modlił.

Z orędzia z Fatimy

Przypadające w 2017 roku 100-lecie objawień fatimskich jest okazją do zgłębienia orędzia Maryi z 1917 r., będącego wyrazem Jej nieustannej troski o zbawienie wszystkich ludzi. Wezwanie do nawrócenia i pokuty skierowane jest do każdego z nas. Potrzebna jest tylko nasza decyzja pójścia drogą wiary za Chrystusem.

W roku jubileuszowym stulecia objawień fatimskich zanośmy przed Oblicze Boga nasze modlitwy, pamiętając że Maryja jest naszą najlepszą orędowniczką i pośredniczką łask.

Na pamiątkę objawień, które miały miejsce każdego trzynastego dnia miesiąca, od maja do października 2017 r. w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym i Pomostu oraz w sanktuarium w Dowbyszu na Ukrainie, księża pallotyni będą odprawiać zbiorowe Msze święte w poleconych intencjach, wypraszając wstawiennictwa Matki Bożej.

Zachęcamy do nadsyłania intencji polecających siebie, swoje rodziny i bliskich orędownictwu Matki Zbawiciela. Złożone z tej okazji ofiary materialne będą przeznaczone na wsparcie misji.

 

Misyjna Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia (2016) papież Franciszek wzywał nas do ufnego zwrócenia się do Miłosiernego Ojca, który czeka, aby wziąć nas w ramiona i obdarzyć pokojem i radością dzieci bożych. Jako owoc tego szczególnego czasu łaski kontynuujemy Misyjną Nowennę Mszalną do Miłosierdzia Bożego odprawianą przez dziewięć pierwszych dni każdego miesiąca. W tym czasie modlimy się za misje oraz we wszystkich nadesłanych do nas intencjach. Zachęcamy do nadsyłania intencji, polecających siebie i swoich bliskich Miłosierdziu.
Nowenna obejmuje wszystkie osoby żyjące i zmarłe. Są w niej wyszczególnione także grupy osób, które Jezus sam chciał byśmy objęli swoją modlitwą i wprowadzali do zdroju Jego miłosierdzia.

Więcej…

 

Spotkajmy się osobiście w 2017 r.

DNI SKUPIENIA DLA WSPÓŁPRACOWNIKÓW MISYJNYCH

Zapraszamy do udziału w dniach skupienia, organizowanych w różnych rejonach Polski. Na spotkania, które mają miejsce w parafiach lub domach zakonnych, przyjedzie kapłan i misjonarz z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego i Pomostu. Rozpoczęcie o godz. 14.00 (wyjątkowo spotkanie w Olsztynie rozpocznie się o godz. 15.00). W programie: Msza św., nabożeństwo, konferencja, możliwość złożenia intencji Mszy św. i zakupu pamiątek misyjnych.

TERMINY SPOTKAŃ W 2017 ROKU

  • 28.05.2017 r.


BIAŁYSTOK
, ul. Sybiraków 2, kościół pw. Ducha Świętego

KIELCE, ul. Fosforytowa 6, kościół pw. św. W. Pallottiego

LUBLIN, ul. Warszawska 31, kościół pw. Wieczerzy Pańskiej

GIŻYCKO, ul. Pionierska 14 A, kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

  • 4.06.2017 r.

ŁOMŻA, ul. Dworna 32, kościół Sióstr Benedyktynek

SIEDLCE, ul. Rawicza 32, kościół Sióstr Benedyktynek

ZIELONKA, ul. Sienkiewicza 49, kaplica Sióstr Dominikanek

RADOM, ul. Młodzianowska 124, kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

  • 10.09.2017 r.

PRUSZKÓW, ul. Zawiszy 3, kaplica Sióstr Eucharystek

PUŁAWY, ul. Lubelska 7, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej

RZESZÓW, ul. Partyzantów 38, kościół pw. św. Józefa

KRAKÓW, ul. Grodzka 54, kościół pw. św. Andrzeja

  • 8.10.2017 r.

OLSZTYN , ul. Dybowskiego 2, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu

WARSZAWA, ul. Skaryszewska 12, kościół pw. św. W. Pallottiego

ZĄBKI, ul. Wilcza 8, kaplica SAC

ŻYRARDÓW, ul. Narutowicza 30, kościół pw. Matki Bożej

PALLOTYŃSKIE REKOLEKCJE MISYJNE

  • CZĘSTOCHOWA

27-30 kwietnia 2017 r.

Dom Sióstr Służebniczek NMP, ul. Kapucyńska 18. Prowadzący ks. Jerzy Gugała SAC. Koszt pobytu 180 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 kwietnia 2017 r., pod nr tel. 22 771 51 19.

  • LASKOWICE POMORSKIE

31 sierpnia – 3 września 2017 r.

Dom Rekolekcyjny Księży Werbistów, ul. Długa 44. Prowadzący ks. Andrzej Dębski SAC. Koszt pobytu 200 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 sierpnia 2017 r., pod nr tel. 22 771 51 19.

Rekolekcje misyjne w Częstochowie i Laskowicach Pomorskich rozpoczynają się w czwartek o godz. 18.00 – kolacją, a kończą obiadem w niedzielę.

CZUWANIE MISYJNE na Jasnej Górze

29/30 kwietnia 2017

Rozpoczęcie 29 kwietnia 2017 r. Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Od godz. 21.00 do godz. 4.30 kontynuacja czuwania nocnego w kaplicy cudownego obrazu. ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ w program dodatkowy sobota, 29 kwietnia 2017 r.

13.30 – spotkanie na Jasnej Górze przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego, zwiedzanie Jasnej Góry

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza święta w Dolinie Miłosierdzia, ul. Kordeckiego 49

17.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

20.00 – Akatyst

Dla chętnych istnieje możliwość dojazdu na czuwanie misyjne autokarem. Wyjazd o godz. 9.00, spod Katedry Praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła, ul. Floriańska 3, Warszawa. Powrót do Warszawy po zakończeniu czuwania. Zgłoszenia na przejazd autokarem przyjmujemy do 13 kwietnia, koszt przejazdu – 50 zł.

 
Więcej artykułów…